phone +90 216 54 54 111
Scala Mühendislik'e Hoşgeldiniz

41 Yıldır ilk günkü heyecanımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

Scala Tasarım, endüstriyel tesis ve ekipman dizaynında siz müşterilerine optimum ve ekonomik mühendislik çözümleri sunmaktadır.

 

Şirketimiz uzman kadrosu ile hizmetinizdedir.

 

Scala Tasarım, çeşitli endüstriyel tesisler için basınçlı kaplar, konik ve/veya yüzer tavanlı atmosferik depolama tankları, eşanjörler, yeraltı betonarme zırhlı yakıt depolama tankları, sıvı azot depolama tankları, amonyak tankları, kriyojenik tanklar, boru devreleri, stress analizi, kolonlar, LPG tesisleri, dome rooflu demineralize su ve çeşitli petrol türevleri tankları v.s. gibi ekipmanları dizayn eden bir mühendislik firmasıdır.

135.000 m3 kapasiteli yüzer tavanlı petrol depolama tankı (İzmir / Tüpraş), 25.000 m3 kapasiteli çift cidarlı, sıvı amonyak depolama tankı (Kocaeli / Gübretaş), 20.000 m3 kapasiteli external yüzer tavanlı petrol depolama tankı (Türkmenistan / Technip) , 4x3700 mm çaplı soğutma suyu taşıyan boru hatlarının (Çatalağzı / Eren enerji) dizaynı v.b. bugüne dek başarıyla gerçekleştirdiğimiz işlerimizin sadece küçük bir bölümüdür.

 

 

icon Kurumsal

Mühendislik ve tasarımda öncüyüz: 1994 yılından bu yana ağırlıklı olarak endüstriyel tesisler için mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermekteyiz. Şirketimizin kurucularından Mehmet Yetimoğlu’nun 41 yıllık Endüstriyel Tesis ve Ekipmanlarını Projelendirme tecrübesi ışığında optimum ve ekonomik mühendislik çözümleri sunmaktayız.

icon Faaliyet Alanlarımız

Endüstriyel tesisler: Mühendislik ve tasarım hizmetleri verdiğimiz başlıca faaliyet alanlarımız petrol rafinerileri, petrokimya kompleksleri, petrol ve petrol ürünleri depolama ve dolum tesisleri, kimya, gübre, gıda, demir-çelik, çimento, bitkisel ve madeni yağ tesisleri ve enerji üretimi yapan tesislerdir.


icon Hizmetlerimiz

Endüstriyel borulama ve ekipman projeleri: Scala Tasarım olarak karbon çeliği veya her çeşit paslanmaz ve diğer alaşımlı çelik malzemelerden imal edilen özel ekipmanların tasarımlarını, mühendislik ve ressamlık hizmetlerini güncel standartlara uygun programlarla gerçekleştirmekteyiz.
Hizmetlerimiz
 • Diğer Ekipmanlar

   

  Silolar, Bunkerler

  Yükleme ve boşaltma şutları

  Oluklar, davlumbazlar

  Siklonlar

  Torbalı filtreler

  Hooperlar

  Toz toplama kanalları

 • Borulama

   

  Komple sıvı ürün depolama ve dolum tesisleri

  LPG depolama ve transfer tesisleri

  Pompa istasyonları

  Ölçme istasyonları

  Sıvı ve gaz akışkanları için proses hatları

 • Borulama

   

  Sulama ve atık su hatları

  Buhar refakatli hatların borulaması

  PE hatların borulaması

  Doymuş ve kızgın buhar hatları

  Doğalgaz ve sair petrol transfer hatları

 • Tank Temelleri

   

  Projelendirilen ekipman temelleri

  Topraklama projeleri

  Katodik koruma projeleri

  Dike projeleri

  Pompa temelleri


Son Projelerimiz

 • gallery 1
 • Fuar Organizasyonu
  Posted by : Nilgün

  Konica Minolta baskı sektörü ve boya sektöründe öncü ve takip edilen bir dünya markası olarak yeni renk ölçüm cihazlarını sektöre tanıttı. Çok ilgi çeken Konica Renk ve Işık Ölçüm Cihazları yeni ürünlerle hedef kitlesinin beğenisine sunuldu.

 • gallery 2
 • Outdoor Event
  Posted by : Mert

  Ferrari araçlarının ve kullanıcılarının bir araya geldiği etkinlikte 50'nin üzerinde araç müthiş bir etkinliği dahada da heyecanlı hale getirdi. Ferrari'lerin inanılmaz motor sesleri eşliğinde Türkiye'deki ilk Ferrari konvoyu oluşturuldu.

 • gallery 3
 • Indoor Event
  Posted by : Arda

  Türk Pediatri Kongresi'nin düzenlediği etkinlikte Ürker Hero Baby markasını güzel görsellerle süslenmiş standı ile saygın pediatri uzmanlarıyla buluşturduk.

 • gallery 4
 • Indoor Event
  Posted by :Mert

  Konica Minolta markasının firmalarından biri olan Mobotix akıllı IP Video Çözümleri markasının fuar organizasyonunda stant ve etkinliklerle Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırdığı güzel bir etkinlik oluşturuldu.


İLETİŞİM
Bizi bulmak için navigasyonunuza, Ateşehir Yapraklı Sok. yazmanız yeterlidir.

Sorularınız ve insan kaynakları için aşağıdaki mail panelinden bize ulaşabilirsiniz...

icon 1 Ataşehir Esatpaşa Mah. Atatürk Cad. Yapraklı Sok. 16/1 İstanbul

icon 2 +90 216 54 54 111

icon 3info@scalatasarim.com

icon

Liderlik; yapılmasını istediğiniz bir şeyi bir başkasına, sanki o istiyormuş gibi yaptırma sanatıdır.


Grup Şirketlerimiz